Stmívání světel — InterSono SG a.s.

ART of TECHNOLOGY

Česky English
Úvod , Slovníček pojmů, Stmívání světel

Stmívání světel


Mobilní stmívací systémy
Jsou mezi nimi různé typy stmívacích kompletů ve verzích 3, 6, 12 kanálů. Obvykle jsou tyto mobilní stmívače vyráběny s ohledem na možnost instalace ve standardním 19tipalcovém transportním obalu (rack nebo case), který může obsahovat i silový distributor včetně příslušných jisticích prvků pro několik stmívacích jednotek, které jsou do tohoto racku nainstalovány. U stmívacích jednotek je hlavním kriteriem spolehlivost a jednoduchost obsluhy spolu s velkou mechanickou odolností. Všechny tyto vlastnosti jsou vyžadovány jak při koncertních turné a jiných živých vystoupeních, tak i v TV přenosech.

Sta­cionární stmívací systémy
Jsou to stmívací jednotky určené zejména pro menší divadelní scény a kulturní sály. Nejvyužívanější kombinací jsou rozváděčové bloky ve verzích pro 24 nebo 48 kanálů pro maximální zátěž do 10 A na jeden regulovaný okruh. Vyznačují se jednoduchou montáží přímo na stěnu, velmi snadnou obsluhou i údržbou, vysokou spolehlivostí, možností identifikovat provoz a poruchový stav přímo na displeji. S řídicími systémy komunikují za pomoci standardního digitálního protokolu DMX 512.

Profesionální vícekanálové stmívací systémy
Jsou to plně digitální špičkové regulátory osvětlovací techniky určené k ovládání většího počtu kanálů. Výkonové stupně jsou vyráběny v několika verzích pro profesionální využití: 60, 72, 96 kanálů pro výkonovou zátěž v rozmezí od 10 do 50 A na jeden okruh. Spolehlivé stmívací systémy řízené procesorovou jednotkou s možností tvorby záložních světelných nálad (pozn. redakce: intenzita osvětlení a barva světla vyjadřující atmosféru aktuální scény), programovatelné prolnutí (doba, po kterou dochází k přeměně jedné světelné nálady v další (0 až 59 min.), nastavení křivek náběhu žárovky či omezení výstupní úrovně pro úspory energie ve špičkách.
Admin Soubory © Intersono SG a.s. | Hasičská 551/52, Ostrava | tel: 595 782 048 | fax: 595 782 051 | office@sado.cz | vyrobila: MediaFabríca
   Registrovat